"Spotkanie z Indianami" w gr. "Niezapominajki"

Poznajemy kulturę Indian z Ameryki Południowej. 

 

W czwartek 10 października Niezapominajki miały okazję przekonać się jak to jest być Indianinem. A to dzięki temu, że uczestniczyły w zajęciach z Panią podróżnik. Przedszkolaki dowiedziały się, że Indianie wcale nie mieszkają w Indiach, ale w Ameryce Południowej i Środkowej. Poznały indiańskie zwyczaje, mogły obejrzeć i przymierzyć stroje Indian, grały na prawdziwych indiańskich instrumentach. Wspólnie nauczyły się tańca czerwonoskórych mieszkańców Ameryki, którzy uwielbiają tańczyć i mają tańce na różne okazje. Niezapominajki z ciekawością słuchały opowieści podróżniczki, która nie raz już odwiedziła swoich indiańskich przyjaciół, a o ich życiu wie bardzo dużo i chętnie się tą wiedzą z przedszkolakami podzieliła.

  

  

Tekst: Agnieszka Tustanowska

Zdjęcia: Anna Kośla

Back to top