,,Frajdalandia"

15 października dwie grupy przedszkolne: ,,Stokrotki" i ,,Niezapominajki" odbyły podróż małego przedszkolaka do Frajdalandii w Budach Iłowskich.

W parku rozrywki przywitał nas Gospodarz, który wyjaśnił dzieciom na czym będzie polegało nasze obcowanie z przyrodą. Zachęcał do dbania o ciszę w gospodarstwie podczas kontaktu ze zwierzętami i w lesie.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od poznania mini kucy szetlandzkich pony, stada Alpak, strusi afrykańskich, osiołka i świnki. Przedszkolaki z wielką radością karmiły Alpaki marchewką i głaskały je.      

Krocząc ścieżkami edukacyjnymi dzieci obserwowały drzewa, rośliny i ptaki w ich naturalnym środowisku. Podczas spaceru po lesie mogły obserwować różne drzewa. Nieco dalej, ale z lekkim dystansem, przedszkolaki obserwowały mrowisko. Nasze oczy cieszył ,,las grzybów" w dosłownym słowa tego znaczeniu. Dzieci mogły zauważyć grzyby jadalne i trujące. Słonko mocno świeciło podczas spaceru, w którym mali podróżnicy wyłapywali dobrą energię z drzew- przytulając się do nich. W prawdziwie wiejskim klimacie oglądały, co rośnie w ogródku warzywno-owocowym.

Po wyczerpującej lekcji przyrody dzieci zjadły pyszną pomidorówkę i frytki.  Gdy trochę odpoczęły mogły do woli wyszaleć się w Leśnym Mini Parku Linowym, labiryncie i Kopcu Kudłatego - przejściu przez tunel. Atrakcji było, co nie miara.

Słodkim zwieńczeniem naszej wyprawy, była wata cukrowa dla każdego dziecka.

Frajdalandia to niezwykle cenna podróż ucząca obcowania z przyrodą i zwierzętami.

 

Tekst: Anna Dębkowska-Gut

    

 

   

Back to top