„Serki smakowe – „Stokrotki” zdrowo się odżywiają

Stokrotki pogłębiły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wartości odżywczych nabiału. Naszą promocję zdrowego odżywiania rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego ,,Już to wiem- od mleka do serka", celem poznania sposobu otrzymywania sera.

  


Następnie po umyciu rąk dzieci zostały zaproszone do wykonania prostych potraw z twarogu i tofu. Mali kucharze z pomocą pań pokroili składniki niezbędne do stworzenia serków smakowych. Wymieszali twaróg ze śmietanką w swoich miseczkach. Potem samodzielnie komponowali twarożki z wybranymi przez siebie składnikami. Dzięki temu powstały wielobarwne serki: ze szczypiorkiem, rzodkiewką i suszonymi pomidorami, niektóre z rodzynkami.  

                                                                                                                                                                                                                                                 

Te wszystkie pyszności powstały również dzięki pani Basi - naszej przedszkolnej intendentce, która w ekspresowym czasie zorganizowała nam niezbędne składniki. Dziękujemy Pani Basiu!!!                                                                                                                                                                                                                                                                      Dzieci z wielkim apetytem wspólnie degustowały swoje serki.

Tekst: Anna Dębkowska-Gut

 

Back to top