Wycieczka "Bratków" - zwiedzamy lotnisko

„Leci po niebie srebrny samolot…..
Lecz gdy przyleci już na lotnisko,
To można podejść zupełnie blisko”.

  

Bardzo blisko do samolotu miały okazję podejść „Bratki” podczas wizyty na lotnisku w Żabiej Woli. Nie tylko podejść i pooglądać, ale też zasiąść za sterami samolotu i poczuć się jak pilot. A wszystko to dzięki panu Dariuszowi Mazur, który jest pilotem, reprezentantem Kadry Narodowej w Lotnictwie Akrobacyjnym. Zaprosił on nas na lotnisko, pokazał samolot, motolotnię, hangar, opowiedział o swojej pasji, jaką jest latanie. Pan Dariusz, który obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata pokazał nam również próbkę swoich umiejętności i wykonał pokazowy przelot, który wywarł na dzieciach (i nie tylko) ogromne wrażenie. Wycieczka ta była dla przedszkolaków wspaniałym przeżyciem.

 

  

 

 

 

Dziękujemy rodzicom Stasia za organizację tej wycieczki, a panu Dariuszowi za poświęcony czas i umożliwienie nam przeżycia takiej przygody.

Tekst: A. Tustanowska

Zdjęcia: E. Czaplińska

 

Back to top