Dzieci-Dzieciom

„Dzieci-Dzieciom” – pod takim hasłem spotykają się od kilku już lat najmłodsi mieszkańcy  naszej Gminy na spotkaniach teatralnych. Dzieci z Przedszkola w Bliznem Jasińskiego przedłużają Dzień Dziecka i wystawiają dla swoich kolegów i koleżanek bajkę.

W tym roku – 5 czerwca w Gminnym Domu Kultury grupa „Słoneczniki” pokazała przedstawienie „Smok ze smoczej jamy”. Rzecz  działa się pod Wawelem i opowiadała historię smoka, który chcąc zdobyć rękę królewny  zmienił swoje upodobania kulinarne. Zrezygnował z mięsa na rzecz pysznych i zdrowych warzyw. W legendzie pojawił się sprytny i odważny młodzieniec-ogrodnik, który fortelem zmienił smocze przyzwyczajenia. Przedstawienie okraszone było porywającą  muzyką ze znanych  i popularnych seriali filmowych, tańcami z okolic Krakowa w wykonaniu  krakowiaków  i krakowianek,  w które wcieliły się dzieci ze „Słoneczników”. Zabawy i śmiechu było dużo, dzięki humorystycznym tekstom i zwrotom. Przedstawienie bawiło i uczyło: był akcent zdrowotny: „Chłopcy i dziewczynki jedzmy jarzynki”  i patriotyczny: tańce i  piosenki pokazujące naszą  dawną stolicę, przybliżające legendę o wawelskim smoku.

 

 

Bajka „Smok ze smoczej jamy” to akcent polskości dla najmłodszych w związku z rocznym zadaniem przedszkola „Jestem małym przedszkolakiem, jestem Polką i Polakiem”– wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw dziecka. Pomysł i realizacja przedstawienia  to zasługa: p. Kasi, Ani, Moniki, Iwony, Ani  z Przedszkola w Bliznem Jasińskiego.

Tekst: K. Żyżelewicz, M. Siekierska

Zdjęcia: A. Królik - Gazeta Babicka

 

Back to top