Dyżur wakacyjny w przedszkolu  

 

Wakacje w przedszkolu nie mogą być nudne! Pod takim hasłem zorganizowany był dyżur wakacyjny w przedszkolu. Działo się wiele! Nauczyciele zorganizowali dzieciom mnóstwo atrakcji.

Dyżur rozpoczął się  od zabaw muzycznych z p. Anią, by zintegrować się z nowymi kolegami i koleżankami. Teatr Dur-moll zabrał nas w podróż „Wakacyjnym pociągiem”. Kreda chodnikowa posłużyła do wykonania wakacyjnych malowideł na wszystkich dostępnych płaskich, twardych  placach w ogrodzie. Wiele radości dostarczyły przedszkolakom zabawy sensoryczne z wykorzystaniem piasku, ryżu, kaszy, mas sensorycznych, żelowych kulek. Ogromną frajdą było „wielkie pranie”, czyli zabawy z pianą. Komu mało było wody, ten  bawił się w puszczanie baniek mydlanych. Odbyła się wakacyjna dyskoteka przedszkolaka i muzyczny koncert życzeń.

    

  

     

 

Utrwalaliśmy znajomość języka angielskiego podczas zajęć z wolontariuszką. Wszyscy wykonali sobie bransoletki podczas  warsztatów biżuterii. Sale przedszkolne zamieniły się w:  studio malowania buziek i studio tatuaży. Przedszkolna kuchnia zapewniła pyszne lody, delektowaliśmy się lodami o smaku np. balonowej gumy. Niezawodna p. Jola zadbała o wakacyjną gimnastykę, czyli aerobic przedszkolaka, a p.  Julka zorganizowała uwielbiane przez dzieci Bingo, tym razem w wersji plenerowej. Popularna fotobudka zagościła i w naszym przedszkolu. Nasz przedszkolny fotograf: p. Marta zadbała o wesołe, przebierane  zdjęcia, a p. Agnieszka dopilnowała by każdy rodzic odszukał swoją pociechę na wystawie a dzieci wybrały rameczkę do zdjęć. Na koniec byliśmy z wizytą w kinie, czyli odwiedziliśmy Dom Kultury w Zielonkach Parceli. Czas dyżuru minął szybko, pozostawił po sobie wiele niezapomnianych wrażeń.        

 

 

  

 

Do zobaczenia dzieciaki!    Życzymy słonecznych wakacji!   Odpoczywajcie!

Tekst: M. Siekierska

Zdjęcia: Pracownicy przedszkola

Back to top